Nákaza, která může mít i smrtelné následky, se zatím definitivně potvrdila u 330 osob, z nichž čtvrtina byla i hospitalizována. V důsledku epidemie nejsou prozatím hlášeni žádní mrtví.

Hygienici se domnívají, že nákaza pochází z dánských potravin distribuovaných pouze na území království, protože v sousedních státech se epidemie nerozšířila. Pravděpodobně se bakterie rodu salmonela objevila v masném výrobku, ale zatím se neví v jakém.

Kontroloři navštěvují nakažené lidi a prohlížejí jejich chladničky. Také procházejí elektronické záznamy jejich nákupů, aby zjistili, co všechno si v posledních dnech nakoupili a kde co konzumovali.

Nemocní stále přibývají

Nákaza v Dánsku se šíří alarmujícím způsobem posledních šest týdnů. Každý den lékaři potvrdí onemocnění u dalších 30 vyšetřených osob a nic nenaznačuje, že by nápor epidemie polevoval.

Salmonelóza je bakteriální onemocnění, jež se projevuje horečkou, bolestmi břicha, průjmy a zvracením. Nemoc obvykle ustupuje po několika dnech. V závažnějších případech ale mohou nastat i záněty jiných orgánů, což může vést až k úmrtí.