Johnson získal podle výsledků vyhlášených před půlnocí místního času 1 168 738 hlasů. Por Livingstona hlasovalo 1 028 966 voličů, což představuje 45 procent. Třetí skončil liberální demokrat Brian Paddick a čtvrtý zelený Sian Berry.

Očekává se, ze Johnson odstoupí z funkce starosty Henley. Svého předchůdce označil jako člověka, který sloužil veřejnosti. Velmi ocenil jeho postup při atentátech ze 7. července 2005.

Britská vládní Labouristická strana získala ve čtvrtečních místních volbách v Anglii a Walesu nejmenší podíl hlasů za posledních 40 let. Labouristé získali 24 procent hlasů voličů, což je o dvě procenta méně než v roce 2004, kdy se v zemi zvedla vlna odporu proti účasti na válce v Iráku.

Labouristé podle agentur po sečtení hlasů ztratili 333 křesel místních radních, zatímco konzervativci jich 240 získali.

Konzervativci by vyhráli parlamentní volby

Konzervativci získali o 20 procent hlasů více než vládní strana. Kdyby se vyhlášené výsledky přímo přepočetly na volby do Dolní sněmovny, měli by v ní teď opoziční konzervativci nadpoloviční většinu o nejméně 138 mandátů.

Vůdce konzervativců David Cameron řekl, že tyto volby pro jeho stranu znamenají "významný okamžik". Cameron popřel, že by jeho strana jen těžila z rozčarování voličů nad labouristy. Jde podle něj naopak o "hlas důvěry v konzervativce".

Májový masakr labouristů

Britští političtí analytici spekulují o dopadech volební pohromy na premiéra Gordona Browna, i když převádění výsledků místních voleb na celostátní výsledek je ošidné. Britské noviny na titulní straně píší o "májovém masakru" a o "krvavém pátku" Gordona Browna.