Brožovský podle rozsudku vloni 15. září znásilnil a poté uškrtil Sharon Coughlanovou, matku pětiletého chlapce a desetileté dcery. K činu se přiznal a u soudu se obrátil k pozůstalým a řekl jim: "Je mi to líto".

Při výsleších policistům řekl, že Coughlanovou viděl z prázdného domu, kde bral drogy. Když se vracela z nákupu, zatáhl ji dovnitř, znásilnil a uškrtil.

Soudce Liam McKechnie podle listu Belfast Telegraph označil jeho čin za nesmyslný a barbarský útok.

Kradený telefon přivedl policii na stopu

Podle policejních vyšetřovatelů byla Coughlanová naposledy spatřena živá 15. září v půl páté odpoledne, jak nakupuje v obchodním domě Tesco, kde ji zachytily bezpečnostní kamery. Když se kolem sedmé večer vrátila její dcera domů z plavání a matku tam nenašla, kontaktovala příbuzné a poté i policii.

:. Sedmatřicetiletá Sharon Coughlanová, kterou znásilnil a poté uškrtil Čech David Brožovský. FOTO: RTE News

Tělo oběti bylo nalezeno v koupelně domu v ulici Great Water.

Pachatel jí odcizil mobilní telefon v hodnotě 230 eur, hotovost ve výši 100 eur a dvě krabičky cigaret. Když telefonní operátor o dva dny později zaznamenal, že se ukradený mobil připojil do jeho sítě s jinou SIM kartou, vyšetřovatelé se dostali Brožovskému na stopu.

Odhalili, že vrah telefonem jiné osobě zaplatil část dluhu. Později banka Western Union potvrdila, že své přítelkyni, která vychovává jeho dítě, poslal 60 eur.