Zatím však není jisté, zda muž, na nějž byl vydán mezinárodní zatykač, byl zadržen v souvislosti se zmizením Madeleine. Španělská policie se k tomu v současném stadiu vyšetřování odmítla vyjádřit. "Policie zkoumá možnou vazbu," uvedl pro agenturu AP její mluvčí. Portugalský vrchní inspektor Olegario de Sousa ale BBC řekl, že nevěří, že zatčení souvisí s případem Madeleine.

Ital byl zatčen s Portugalkou, jež je možná jeho ženou, ve městě Sotogrande vzdáleném jen několik hodin cesty od místa zmizení Madeleine. Jeho dům byl několik hodin prohledáván. Policisté k domu přijeli už v pět ráno,

Čtyřletá dívka zmizela 3. května během dovolené v letovisku Praia da Luz, když ji a její dva sourozence nechali rodiče samotné v pronajatém pokoji, zatímco večeřeli v restauraci. [celá zpráva] Policie dosud v případu identifikovala jednoho podezřelého, ale až do dneška nebyl nikdo zatčen.

Před měsícem portugalská policie oznámila, že v souvislosti s únosem pátrá po muži mezi 35 a 40 lety. Policie uvedla, že podezřelý v tmavé bundě a béžových kalhotách byl spatřen v době únosu poblíž místa činu.