Hlavní obsah
 

Zahynulo nejméně 18 lidí. V Hongkongu havaroval dvoupatrový autobus

Při nehodě dvoupatrového autobusu v Hongkongu zahynulo v sobotu nejméně 18 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Podle agentury Reuters jde o jednu z nejhorších dopravních nehod ve velkoměstě za poslední roky.

 
Zahynulo nejméně 18 lidí. V Hongkongu havaroval dvoupatrový autobus

Na televizních záběrech byly vidět rozdrcené trosky autobusu ležícího na krajnici jedné z hlavních dálnic na severu města. Hasiči zasahující na místě museli rozříznout střechu, aby se dostali k cestujícím, kteří uvnitř uvízli.

Jak potvrdila policie, zahynulo nejméně 18 osob, z toho 15 mužů. Dalších 47 lidí utrpělo zranění, stav 19 z nich je vážný, uvedla agentura AP. Někteří ze zraněných byli na snímcích televize vidět, jak sedí zhroucení a zkrvavení na silnici. Jeden z postarších pasažérů se televizi svěřil s tím, že řidič jel v době nehody extrémně rychle a v rychlosti i zatáčel.

Podle představitele společnosti, která autobus provozovala, dostane rodina každé z obětí odškodné 80 tisíc hongkongských dolarů (přes 210 tisíc Kč). Společnost rovněž zřídí vyšetřovací tým, jehož cílem bude odhalit příčinu neštěstí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků