Hlavní obsah

Zahynulo nejméně 18 lidí. V Hongkongu havaroval dvoupatrový autobus

Při nehodě dvoupatrového autobusu v Hongkongu zahynulo v sobotu nejméně 18 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Podle agentury Reuters jde o jednu z nejhorších dopravních nehod ve velkoměstě za poslední roky.

Zahynulo nejméně 18 lidí. V Hongkongu havaroval dvoupatrový autobus

Na televizních záběrech byly vidět rozdrcené trosky autobusu ležícího na krajnici jedné z hlavních dálnic na severu města. Hasiči zasahující na místě museli rozříznout střechu, aby se dostali k cestujícím, kteří uvnitř uvízli.

Jak potvrdila policie, zahynulo nejméně 18 osob, z toho 15 mužů. Dalších 47 lidí utrpělo zranění, stav 19 z nich je vážný, uvedla agentura AP. Někteří ze zraněných byli na snímcích televize vidět, jak sedí zhroucení a zkrvavení na silnici. Jeden z postarších pasažérů se televizi svěřil s tím, že řidič jel v době nehody extrémně rychle a v rychlosti i zatáčel.

Podle představitele společnosti, která autobus provozovala, dostane rodina každé z obětí odškodné 80 tisíc hongkongských dolarů (přes 210 tisíc Kč). Společnost rovněž zřídí vyšetřovací tým, jehož cílem bude odhalit příčinu neštěstí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků