Hlavní obsah

Záchranáři pojedou za službu v New Orleansu do Las Vegas

Motivovat unavené záchranáře, policisty a hasiče se rozhodla radnice v americkém městě New Orleans zničeném hurikánem Katrina. Za odměnu je pošle na pětidenní dovolenou, případně na výlet zdarma do ráje hazardních hráčů - Las Vegas.

Záchranáři pojedou za službu v New Orleansu do Las Vegas

Někteří vyčerpaní lidé v posledních dnech odmítají nastoupit do služby. Policisté navíc argumentují tím, že se nenechají gangy mladých výtržníků zabít. Mužů zákona dezertovalo už více než 200, dva další navíc spáchali sebevraždu.

Úřady si od mimořádného volna pro všechny členy záchranných složek nasazených v prvních dnech neštěstí slibují zvýšení jejich pracovitosti v příštích týdnech. Na dovolenou by s nimi měli podle plánů odjet i rodinní příslušníci. Cílem jejich cest se stanou Las Vegas, kde je dostatek pokojů k pronajmutí, a Atlanta, v němž má řada z nich příbuzné.

Zaplatí to radnice

Myšlenku prosazuje zejména starosta New Orleansu Ray Nagin. Ten přivítal příchod vojáků Národní gardy jako možnost alespoň načas vystřídat "zdrcené, zklamané a unavené" lidi nasazené v terénu už téměř dva týdny.

"Mám o lidi, kteří byli do terénu nasazení v prvních dnech, velké obavy. Vykonali hodně práce a zaslouží si odpočinek," řekl. "Vykazují znaky velmi vážného a hlubokého stresu. Dovolená uprostřed rodinného kruhu by jim pomohla," doplnil.

K proplacení výdajů na výlety vyzval federální krizové úřady. Ty to ale odmítly. Nagin proto rozhodl, že vše zaplatí radnice ze svého rozpočtu. První policisté měli odjet již v pondělí.

Poláci hledají 22 lidí

Poláci pohřešují v New Orleansu nejméně 22 osob. Oznámilo to v úterý ministerstvo zahraničí ve Varšavě na základě analýzy informací ze speciálních linek zřízených na polských konzulátech ve Washingtonu a Chicagu.

Rady MZV ČR

Postižené oblasti:

  • Louisiana: města New Orleans a Sildell
  • Mississippi: města Gulfport a Biloxi
  • Alabama: město Mobile
  • Florida: pobřeží v západní, horizontální části státu, tzv. Florida Panhandle

 

Pohřešování osob hlaste:

Zdroj MZV 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR informace o možných pohřešovaných Češích zatím nevydalo. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků