Hlavní obsah

Výbuch dopisní bomby v pařížské pobočce MMF zranil sekretářku

Do pobočky Mezinárodního měnového fondu v Paříži dorazil dopis s výbušninou. Při jeho otevření utrpěla lehké zranění jedna ze sekretářek v ředitelství, informovala ve čtvrtek agentura AFP s odvoláním na policejní zdroje. Dopis byl odeslán z Řecka a podle ministra veřejného pořádku Nikose Toskase ho poslali zřejmě anarchisté, kteříá tento týden dopis s výbušninou poslali i na německé ministerstvo financí.

Výbuch dopisní bomby v pařížské pobočce MMF zranil sekretářku

Přestože se předpokládá, že situace není vážná, bylo z preventivních důvodů několik osob z místa incidentu evakuováno. Událost již úřady intenzivně vyšetřují.

Incident se odehrál pouhých šest týdnů před prezidentskou volbou ve Francii a následuje den poté, co byl také na německém ministerstvu financí nalezen poštovní balíček obsahující výbušnou směs.

K odeslání této zásilky, adresované přímo německému ministrovi financí Wolfgangu Schäublemu, se přihlásila řecká anarchistická skupina Konspirace ohňových buněk. Ta se na rozesílání dopisových bomb zaměřila i několikrát v minulosti, zejména velvyslanectvím a evropským státníkům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků