Hlavní obsah

Vikářka nemůže kázat odpuštění, když jí teroristé zabili dceru

Bristolská vikářka Julia Nicholsonová se rozhodla opustit svou pozici, protože není schopna kázat každý týden o odpuštění, když sama neodpustila islámským teroristům, že jí zabili při útocích v Londýně 24letou dceru. Nicholsonová se rozhodla zůstat v církvi a nadále pracovat v jedné z církevních nadací.

Vikářka nemůže kázat odpuštění, když jí teroristé zabili dceru

Nicholsonová řekla novinářům, že dosud popadá zuřivost při pomyšlení na  loňské útoky a při myšlence, že někdo si může usmyslet zabít jiné lidi, a  navíc ve jménu božím. "Obrovsky se mne dotýká, že se někdo rozhodne vzít mi dceru ve jménu náboženství nebo boha. Mohu jim odpustit, co udělali? Ne, nemohu. A ani nechci," přiznala se.

Její nadřízený biskup z Bristolu řekl, že chápe zkoušku, které je  Nicholsonová podrobena. Takovéto případy podle něj okamžitě nastolují  otázku: "Proč?" Na ni ale neexistuje snadná odpověď.

Dcera Nicholsonové Jenny byla jednou z 52 obětí útoků čtyř sebevražedných atentátníků, kteří 7. července zaútočili ve třech vlacích metra a v autobusu. Zraněno bylo na 700 osob. Jenny, která žila v Readingu, zahynula cestou do práce ve vlaku metra u stanice Edgware.

Symbolem útoků, které krutě zasáhly do života řady lidí, se stala čtyřiadvacetiletá Davinia Turellová, která utrpěla těžké popáleniny na tvářích a musela prodělat několik plastických operací. Davinia byla zachycena na snímku, jak ji odvádějí z místa výbuchu s tváří zakrytou rouškou. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků