Hlavní obsah

V peruánské džungli nalezeny trosky zmizelého letadla

Záchranné týmy narazily v sobotu při pátrání v peruánské džungli na trosky letadla peruánské společnosti TANS, které zmizelo ve čtvrtek krátce před plánovaným přistáním v horském letovisku Chachapoyas. Ze 46 lidí na palubě pravděpodobně nikdo nepřežil, uvedly světové agentury.

V peruánské džungli nalezeny trosky zmizelého letadla

Letadlo se 42 cestujícími a čtyřmi členy posádky zmizelo poté, co ve čtvrtek ráno místního času krátce před přistáním vyslalo nouzové volání. ¨

Nikdo nepřežil

Do záchranné akce se vydaly tři dvanáctičlenné záchranné týmy vedené ze vzduchu čtyřmi vrtulníky. Letadlo se podařilo lokalizovat na základě zpráv svědectví místních farmářů, kteří ve čtvrtek viděli nízko letící stroj a slyšeli explozi.

"(Letadlo) je 16 kilometrů severně od Chachapoyasu a je evidentně zničené. Není pravděpodobné, že by někdo přežil," řekl člen pátracího týmu Juan Rodríguez citovaný agenturou Reuters.

Na palubě bylo osm dětí

Letadlo Fokker F-28 opustilo město Chiclayo po osmé hodině ráno místního času (14:00 SEČ) a po půl hodině mělo přistát v Chachapoyasu. Těsně před přistáním však narazilo do 3300 metrů vysoké hory.

V době tragédie nepršelo, ale vrcholky halily husté mraky. Na palubě se nacházelo údajně osm dětí včetně jednoho nemluvněte. Agentura AP uvedla, že mezi pasažéry byli nejméně tři cizinci - Španělka a belgičtí manželé.

Chachapoyas přitahuje turisty

Dvacetitisícové město Chachapoyas, ležící v Andách ve výšce 2300 metrů, je hojně navštěvováno turisty směřujícími do zříceniny pevnosti, která zde byla postavena před příchodem španělských dobyvatelů.

Společnost TANS začala provozovat týdenní lety do Chachapoyas loni v říjnu. Do města do té doby žádná pravidelná linka nelétala. Státní letecká společnost byla založena před 40 lety, aby provozovala linky do vzdálených míst v džungli, kam soukromé aerolinky kvůli malému zisku nelétají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků