Hlavní obsah
Z loňského ročníku Foto: Archiv radnice Praha 13

V oblasti Vysokých Tater zaznamenali zemětřesení

Po nedávné ničivé vichřici zneklidnilo obyvatele a návštěvníky Vysokých Tater úterní zemětřesení o síle 4,5 Richterovy škály. Otřesy cítili také obyvatelé Popradu, Liptovského Mikuláše, Oravy a okolí Nízkých Tater. Cítit byly i na severu Moravy na Karvinsku.

Z loňského ročníku Foto: Archiv radnice Praha 13
V oblasti Vysokých Tater zaznamenali zemětřesení

Epicentrum zemětřesení bylo podle geofyzikálního ústavu v blízkosti slovensko - polských hranic nedaleko měst Zakopane a Nowy Targ.

"Seděla jsem po šesté hodině v kuchyni, když se se mnou zatřásla židle," cituje agentura TASR obyvatelku obce Huncovce v okresu Kežmarok. Otřesy trvaly asi pět vteřin. Popradští hasiči zaznamenali několik desítek telefonátů od obyvatelů, kteří se obávali opakování otřesů.

Otřesy pocítili například také v obci Mýto pod Ďumbierom. Jedna z chatařek se dívala v tom čase na televizi, když pocítila otřesy. "Houpala se celá budova i postel. V první chvíli jsem myslel, že spadl některý ze stromů poškozený nedávnou vichřicí," líčila situaci chatařka.

Podle seizmologa Jozefa Kristeka z Geofyzikálního ústavu Slovenské akademie věd nejde o výjimečně silné zemětřesení a na slovenské poměry je "střední". "Seděl jsem na gauči a cítil jsem, jak se pohybuje napravo nalevo. Chvění bylo cítit i pod nohama. Vrzaly skříně a hýbaly se skleničky. První, co nás napadlo, bylo, že nastal nějaký velký otřes na dole," řekl ve středu ČTK třiapadesátiletý obyvatel Karviné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků