Hlavní obsah

V Japonsku spáchalo loni sebevraždu přes třicet tisíc lidí

Počet sebevražd v Japonsku překročil už poosmé za sebou třicetitisícovou hranici. Loni dobrovolně odešlo za života 32 552 Japonců, což představuje nárůst oproti roku 2004 o 0,7 procenta. Uvedl to ve čtvrtek japonský Národní policejní úřad. Nejtragičtější byl rok 2003 s 34 427 případy.

V Japonsku spáchalo loni sebevraždu přes třicet tisíc lidí

Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) dosahuje míra sebevražd v zemi 24,1 na 100 000 obyvatel, což je nejvíce na světě.

Stejně jako předloni mezi sebevrahy převažují lidé ve středním věku a starší osoby. O pět procent však vzrostl počet lidí mezi dvaceti a třiceti, kteří se rozhodli odejít ze života, je jich 3409. Podílejí se na tom i skupinové sebevraždy mladých. V Japonsku loni dvakrát vzrostl počet lidí, kteří se na internetu domluví, že společně spáchají sebevraždu. V těchto paktech smrti loni ukončilo svůj život 91 Japonců, zatímco o rok dříve to podle policie bylo 55 osob a v roce 2003 jen 34. [celá zpráva]

Sebevraždu spáchalo loni  4606 lidí do třiceti let, z toho bylo 608 dětí včetně sedmi žáků prvního stupně základních škol, šestašedesáti žáků druhého stupně a 215 středoškoláků. I oni s obtížemi zvládají ohromné nároky společnosti, v níž se od dob samurajů netoleruje neúspěch a sebevražda je způsobem, jak odčinit selhání.

Nejvíce - patnáct tisíc lidí - se zabilo kvůli zdravotním potížím, když 7756 jich spáchalo sebevraždu kvůli finančním problémům, což souvisí s trvající recesí. Ještě v roce 1990 ze stejných důvodů ukončilo život jen dvanáct set Japonců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků