Hlavní obsah
Izraelský premiér Bejnamin Netanjahu Foto: Sputnik, Reuters

V Izraeli začal proces s premiérem Netanjahuem

V Izraeli v neděli začal proces s premiérem Benjaminem Netanjahuem. Informoval o tom izraelský deník Haarec. Netanjahu je obviněn ve třech různých kauzách z korupce, podvodu a zneužití důvěry. Premiér ve funkci v Izraeli před soudem ještě nestál. Netanjahuův právník soudům řekl, že potřebuje na prostudování materiálů dva až tři měsíce.

Izraelský premiér Bejnamin Netanjahu Foto: Sputnik, Reuters
V Izraeli začal proces s premiérem Netanjahuem

Podle izraelských médií může soudní řízení trvat i tři roky, předvoláno je 333 svědků. Nedělní stání bude krátké, obvinění pak mají říci, zda bodům obžaloby porozuměli. K vině se vyjádřit nemusí.

Kromě Netanjahua se proces týká ještě tří dalších lidí, akcionáře telekomunikační společnosti Bezeq Šaula Eloviče a jeho manželky Iris a dále vydavatele listu Jediot Achronot Arnona Mozese. Také Elovičova obhájkyně soudcům řekla, že potřebuje více času na seznámení se s důkazy.

O proces je velký zájem a v soudní budově bylo pro novináře vyčleněno několik místností, v nichž bylo možné dění v soudní sledovat v televizi.

Pro jednání samotné byla určena poměrně malá místnost číslo 317, do níž se vejde jenom asi 20 lidí. Netanjahu se odmítl po příchodu posadit, dokud budou přítomny kamery. Stejně jako soudci a právníci přišel s rouškou na obličeji.

Jeho příznivci i odpůrci na dnešek svolali do Jeruzaléma demonstrace, policie kvůli tomu povolala posily.

Netanjahu po příjezdu do soudní budovy v prohlášení před novináři řekl, že soud považuje za snahu svrhnout ho za každou cenu, a obvinění označil za směšná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků