Hlavní obsah
Bagr v čínském přístavu Tchien-ťin odstraňuje auta zničená výbuchem. Foto: Uncredited, ČTK/AP

V čínském přístavu Tchien-ťin znovu hoří

Poblíž místa ničivých výbuchů v čínském přístavu Tchien-ťin znovu hoří, podle agentury Nová Čína hasiči v pátek zasahují u čtyř ohnisek. Při explozích v přístavních skladištích minulý týden zahynulo 114 lidí, desítky osob se stále pohřešují.

Bagr v čínském přístavu Tchien-ťin odstraňuje auta zničená výbuchem. Foto: Uncredited, ČTK/AP
V čínském přístavu Tchien-ťin znovu hoří

Podle Nové Číny je jedno z nových ohnisek požáru v zóně, z níž se distribuují automobily. Místo je v blízkosti skladů, které vybuchly minulý týden. Další tři ohniska jsou na tomtéž místě, kde se ozvaly exploze minulou středu.

V úložištích byly kromě jiného chemikálie a jedovaté látky, které pravděpodobně unikly do okolí.

Čínští kontroloři odhalili bezpečnostní závady u 70 procent firem skladujících na místě nebezpečný materiál. Kontrola byla provedena ve 124 firmách a 85 z nich skladovalo nebezpečné látky v rozporu s bezpečnostními pravidly. Dvě skladiště inspektoři zavřeli.

Zaměstnanci v rafinerii kouřili

Mezi provinilci je i největší čínská rafinerie, kterou provozuje společnost Sinopec. Její personál nebyl dostatečně obeznámen s pravidly požární bezpečnosti a zaměstnanci rafinerie v provozech kouřili.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Vyhořelé čínské skladiště v Tchien-ťinu kontrolují hasiči

Video: Reuters

Firmy, které kontrolou neprošly, budou vystaveny nepřetržitému sledování, oznámil čínský úřad bezpečnosti práce. Jeden chemický podnik musel úplně zastavit provoz. Kontrola byla provedena i na lodích s nebezpečným materiálem, které kotvily v šanghajském přístavu.

Vyšetřování tragédie v Tchien-ťinu podle čínské policie ukázalo, že majitelé přístavního skladiště využívali protekce ke získání nezbytných povolení. Sklad byl také umístěn na nevhodném místě a obsahoval nebezpečné látky uchovávané v nepovolených objemech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků