Hlavní obsah
Policejní auto vedle zábavního areálu v blegickém Wavre Foto: Profimedia.cz

V Belgii se na motokárovém okruhu přiotrávilo 70 lidí

V belgickém městě Wavre se v sobotu večer přiotrávilo oxidem uhelnatým na 70 lidí. Stalo se to v zábavním areálu nabízejícím jízdu v elektrických motokárách. Podnik byl slavnostně otevřen teprve ve čtvrtek a sobotní večer byl určen profesionálním řidičům.

Policejní auto vedle zábavního areálu v blegickém Wavre Foto: Profimedia.cz
V Belgii se na motokárovém okruhu přiotrávilo 70 lidí

Podle belgického tisku se kolem osmé hodiny večer lidem začalo dělat špatně, někteří omdleli. Protože si mnozí stěžovali na bolesti hlavy, byli přivoláni hasiči. Ti na místě zjistili vysokou koncentraci oxidu uhelnatého, nařídili evakuaci a přivolali zdravotníky.

Na místě bylo kolem 150 osob a 67 z nich se přiotrávilo, otrava sedmi z nich byla vážná. „Všichni jsou už mimo nebezpečí,” sdělil před jedenáctou hodinou večer velitel hasičů. Do nemocnic bylo rozvezeno asi 30 lidí, ti nejvážněji postižení byli přijati na univerzitní kliniku v Bruselu.

Podle místních úřadů byl příčinou zřejmě vadný odsávač kouře nad dráhou. Na místo ale byli přizváni experti, kteří mají určit přesnou příčinu problému. Technická zařízení areálu jsou zatím zapečetěna. Radnice oznámila, že dráha nebude moci být zpřístupněna veřejnosti, dokud se příčina neodhalí a problém neodstraní. Pro veřejnost mělo být místo otevřené v úterý. Kartingová dráha ve Wavre nabízí trať dlouhou 650 metrů ve dvou patrech a s 21 zatáčkami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků