Hlavní obsah
Květiny před klubem Reina v Istanbulu Foto: Umit Bektas, Reuters

Turecká policie zadržela kvůli útoku v Istanbulu dva Ujgury

Turecká policie zadržela dva příslušníky ujgurské menšiny, která žije převážně v neklidné provincii Sin-ťiang na západě Číny. Zatčení byli v souvislosti s novoročním útokem na istanbulský klub Reina, informovala v sobotu turecká média. Ke krveprolití, při kterém zahynulo 39 lidí, se přihlásil takzvaný Islámský stát.

Květiny před klubem Reina v Istanbulu Foto: Umit Bektas, Reuters
Turecká policie zadržela kvůli útoku v Istanbulu dva Ujgury

Oba muži byli zadrženi v souvislosti s obviněními "z členství v teroristické organizaci, z nákupu střelných zbraní a z toho, že byli spolupachateli vraždy 39 lidí", citovala agentura Anadolu tureckou prokuraturu.

Svědek ze středotureckého města Konya podle médií uvedl, že jednoho ze zadržených viděl s útočníkem z klubu Reina. Atentátník zůstává na útěku. Turecké úřady minulý týden oznámily, že střelcem byl pravděpodobně turecký Ujgur. V souvislosti s atentátem už bylo zadrženo nejméně 35 lidí.

Novoroční teroristický útok v istanbulském klubu Reina si vyžádal 39 obětí, 27 z nich byli turisté z blízkovýchodních zemí, zejména z Libanonu, Saúdské Arábie, Izraele nebo Iráku. Češi mezi mrtvými nejsou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků