Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump na mítinku v arizonském Phoenixu. Foto: Alex Brandon, ČTK/AP

Trump věnuje obětem povodní milión dolarů ze svého

Americký prezident Donald Trump hodlá věnovat milión dolarů (22 miliónů Kč) na pomoc oblastem postiženým hurikánem Harvey. Ve čtvrtek to uvedla mluvčí Bílého domu. Trumpův úřad rovněž v brzké době požádá Kongres o finance na obnovu míst ve státech Texas a Louisiana.

Americký prezident Donald Trump na mítinku v arizonském Phoenixu. Foto: Alex Brandon, ČTK/AP
Trump věnuje obětem povodní milión dolarů ze svého

Podle Trumpova poradce Toma Bosserta tam záplavy poškodily až sto tisíc domů. Na čtvrtečním brífinku uvedl, že Bílý dům se na Kongres brzy obrátí se žádostí o první záchranný balíček. Později po hlubší analýze toho, kam bude potřeba nasměrovat finance určené na obnovu, dostane zákonodárný sbor žádost druhou, dodal poradce pro vnitřní bezpečnost.

Podle odhadů texaského guvernéra Grega Abbotta bude jen jeho stát zřejmě potřebovat víc než 120 miliard dolarů, na které vyšlo federální pokladnu odstraňování následků hurikánu Katrina v roce 2005.

Trump se podle mluvčí Sarah Huckabeeové-Sandersové rozhodl věnovat milión dolarů ze svého. O konkrétním určení těchto peněz mluvčí podrobnosti nesdělila. Trump byl v minulosti ještě v roli realitního magnáta kritizován, že dává na dobročinné účely výrazně méně peněz než někteří další miliardáři.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků