Hlavní obsah
Králohraní 13.-15.4.2018

Trojice únosců ze španělského konzulátu je na útěku

Trojici útočníků, která v pondělí ráno vnikla do budovy španělského konzulátu ve švýcarském Bernu a zajala tam několik zaměstnanců, se před zásahem speciální policejní jednotky podařilo uprchnout. Nepotvrdily se tak informace, že se pachatelé vzdali. Vyšetřovatelé v úterý oznámili, že se i přes rozsáhlou noční akci nepodařilo trojici zadržet.

Králohraní 13.-15.4.2018
Trojice únosců ze španělského konzulátu je na útěku

"Myslíme, že všichni tři opustili budovu před příchodem mužů zákona," řekl velitel policie Peter Theilkas. Vyloučil však teroristické pozadí kauzy. "Chtěli ukrást pasy a vízové formuláře. Na černém trhu by za ně získali až šest tisíc eur (asi 180 tisíc korun)," uvedl konzulát.

Maskovaná trojice vyzbrojená pistolí a nožem a hovořící francouzsky vtrhla brzy ráno do konzulátu na ulici Marienstrasse, když přiměla člena ochranky, aby je provedl bezpečnostními zařízeními. Dva zaměstnance uzamkli v jedné z místností. [celá zpráva]

Policie konzulát obklíčila a lehkými obrněnými vozy uzavřela ulice. V poledne dala útočníkům ultimátum: do 15 minut vyjít před budovu s rukama nad hlavou. Protože se tak nestalo, šlo do akce dvanáctičlenné komando jednotky Stern. K akci dala povolení madridská vláda. Při operaci nepadl jediný výstřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků