Hlavní obsah
Městské muzeum a galerie Břeclav, ilustrační foto Foto: Ludmila Svobodová

Telička v EP: členství v KSČ byl hřích mládí

Budoucí český komisař Pavel Telička ve středu absolvoval povinné slyšení v Evropském parlamentu (EP). Stal se tak pátým z deseti nováčků v Evropské komisi. Největší zájem přitom mezi zúčastněnými vzbudilo členství českého kandidáta v KSČ.

Městské muzeum a galerie Břeclav, ilustrační foto Foto: Ludmila Svobodová
Telička v EP: členství v KSČ byl hřích mládí

Slyšení trvalo osmdesát minut. Poslanci se Teličky vyptávali také na jeho   komunistickou minulost, k níž se on sám před nimi přiznal. Ve své reakci uvedl, že v 80. letech, a to ve věku 23-26 let, opravdu členem KSČ byl.

Nicméně by tuto skutečnost kvalifikoval jako "hřích mládí". Konstatoval navíc, že každý má právo se mýlit. Od té doby údajně prošel obdobím sebereflexe a rád by byl nadále posuzován podle svých konkrétních zásluh.

Telička bude pracovat v resortu ochrany spotřebitele, v němž vypomůže současnému komisaři Davidu Byrneovi.

Slyšení deseti komisařů nominovaných za nové členské země EU bude pokračovat ještě zítra, kdy EP po poradě předsedů parlamentních výborů a posléze politických skupin zveřejní hodnotící dopis na každého navrženého komisaře.

Formálně bude parlament o desítce nových komisařích hlasovat na  posledním plenárním zasedání v tomto složení 5. května ve Štrasburku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků