Hlavní obsah
Ředitel brněnské zoo Martin Hovorka (vpravo) Foto: Jiří Smutný

Tajfun Aere zasáhl Čínu, počet obětí roste

Na jihovýchodní Čínou řádí od středečního večera tajfun Aere, který si vyžádal na 40 životů na Tchaj-wanu, Filipínách, v Japonsku i v samotné Číně, kde kvůli němu bylo evakuováno 930 000 lidí a do přístavů se muselo vrátit na 40 000 rybářských lodí.

Ředitel brněnské zoo Martin Hovorka (vpravo) Foto: Jiří Smutný
Tajfun Aere zasáhl Čínu, počet obětí roste

Tajfun doprovázejí prudké a silné deště, na severu Tchaj-wanu napadlo na dva půl dne půldruhého metru srážek. Právě sever ostrova Tchaj-wan byl nejvíce postižen. Odlehlou horskou vesnici zasáhl sesuv bahna, který během deseti sekund pod sebou pohřbil 24 domů, v nichž zahynulo nejméně 15 lidí. Záchranáři se stále snaží dostat do izolované vesnice.

Při podobném případu zemřelo deset lidí v čínské provincii Se-čchuan, kde je 7 dalších pohřešováno. V Číně především zasáhl provincie Fu-ťien a Če-ťiang. U pobřeží provincie Če-ťiang uvázly na mělčině dvě nákladní lodě. Záchranáři se k nim kvůli silnému větru nemohou dostat a čekají na příliv po soumraku, který umožní plavbu až k lodím.

Čínské úřady se snaží minimalizovat škody, na druhou stranu však předpokládají, že by silný déšť mohl zmírnit katastrofální sucho, které postihlo oblast.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků