Hlavní obsah
Policie dohlíží na evakuaci migrantů ze stanového tábora. Foto: ČTK/AP

Stovky policistů odstraňovaly dva tábory migrantů v Paříži

Francouzská policie začala ve čtvrtek s likvidací táborů ilegálních migrantů na severu Paříže poblíž konečné stanice metra Porte de la Chapelle, kde žijí ve stanech pod nadjezdem, a v okolí dálničního obchvatu Boulevard Périphérique.

Policie dohlíží na evakuaci migrantů ze stanového tábora. Foto: ČTK/AP
Stovky policistů odstraňovaly dva tábory migrantů v Paříži

Vyklizení tábora koordinovala pařížská radnice. „Evakuovali jsme 1606 lidí a na místě se už nenachází jediný migrant,“ řekl policejní prefekt Didier Lallement.

„Nadále už nebudeme tolerovat stanové tábory u vozovek – ani tady, ani kdekoli jinde na veřejných prostranstvích v Paříži,” dodal Lallement.

Na akci v oblasti pod příměstskými dálnicemi se podílelo na 600 policistů. Autobusy odvezly migranty, převážně muže ze Somálska, Afghánistánu, Eritreje a Čadu, do sportovních hal nebo přijímacích center.

Francouzská vláda chce znovu převzít kontrolu nad svou migrační politikou a vyklidit tábory v severní Paříži. Ve středu premiér Édouard Philippe oznámil uzavírání utečeneckých táborů, kvóty pro pracující migranty a limity pro přístup k jiné než nevyhnutelné zdravotní péči.

Podobnou akci jako v Paříži chystá Francie i dalších městech. Philippe zdůraznil především Nantes a Calais.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků