Hlavní obsah
 

Splašený kůň uháněl davem protestujících

Přes deset zraněných policistů si vyžádala zprvu poklidná demonstrace v pátek večer v centru Londýna. Nejhůře dopadla policistka, pod kterou se splašil kůň, musela být po pádu hospitalizována. Demonstrující házeli na koně petardy a jízdní kola, zvíře několik z nich srazilo.

 
Splašený kůň uháněl davem protestujících

Demonstrace v centru Londýna po smrti černocha George Floyda probíhala nejprve poklidně. Protestující drželi v pokleku minutu ticha, kterou pak vystřídalo skandování „žádná spravedlnost, žádný mír“ a „na černých životech záleží“.

K večeru se však, stejně jako na mnoha jiných místech po světě, přihlásili o slovo agresivní jedinci. První nepokoje vypukly před Downing Street, protestujícím se tu postavila i jízdní jednotka policie.

Policistka po nárazu padá z koně.

Foto: Profimedia.cz

Na tu začali někteří házet rachejtle, a dokonce i jízdní kola. Jeden z koňů se splašil a než ho jízdní policistka stihla dostat pod kontrolu, srazil ji ze sedla sloup lampy a v bezvědomí spadla na zem.

Než se podařilo koně uklidnit, srazil ještě několik protestujících. Policistka je dle úřadů mimo ohrožení života, zraněno bylo při protestech dalších třináct policistů. Zatčeno bylo čtrnáct lidí.

Kůň srazil ještě několik překvapených protestujících.

Foto: Profimedia.cz

Do bezpečí odtáhli policistku kolegové spolu s několika protestujícími.

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků