Hlavní obsah
Americká spisovatelka Alice Seboldová Foto: ČTK/AP

Spisovatelka v USA se omluvila muži, který byl před 40 lety křivě odsouzen za její znásilnění

Známá americká spisovatelka Alice Seboldová se omluvila muži, který byl před téměř 40 lety křivě odsouzen za její znásilnění a strávil kvůli tomu 16 let za mřížemi. Soud jej minulý týden v přezkumném řízení osvobodil.

Americká spisovatelka Alice Seboldová Foto: ČTK/AP
Spisovatelka v USA se omluvila muži, který byl před 40 lety křivě odsouzen za její znásilnění

Seboldová byla znásilněna jako osmnáctiletá studentka a trauma literárně zpracovala ve svých memoárech Lucky. Ty se chystala zfilmovat platforma Netflix, od projektu ale ustoupila, napsal server Variety.

„V roce 1982 jsem chtěla spravedlnost – a ne spáchat nespravedlnost. A určitě jsem nechtěla navždy a neodčinitelně změnit život mladého muže kvůli zločinu, který změnil i můj život,” uvedla v Seboldová v prohlášení, které zveřejnila agentura AP.

Anthony Broadwater, černoch, který byl za zločin v roce 1982 odsouzen, se u soudu domáhal změny verdiktu. Ten mu dal nakonec za pravdu, podle prokuratury původní vyšetřování a proces provázela závažná pochybení.

Do vězení se nyní 61letý Broadwater dostal i na základě toho, že jej Seboldová před soudem identifikovala, ačkoli při první policejní identifikaci na něj neukázala.

Kniha Lucky, kterou Seboldová o své traumatické zkušenosti napsala, měla být zfilmována.

Netflix ale od projektu ustoupil ještě před osvobozujícím verdiktem pro muže, který v knize vystupuje jako zločinec. Podle Variety producenti pojali podezření, že Broadwater možná nebyl odsouzen právem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků