Hlavní obsah
Nový ruský premiér Michail Mišustin Foto: Sergei Karpukhin, Reuters

Sestra ruského premiéra vlastní majetek za miliardu rublů, píše BBC

Sestra nového ruského premiéra Michaila Mišustina je majitelkou luxusních nemovitostí v hodnotě bezmála miliardy rublů. S odvoláním na údaje z neveřejné daňové databáze o tom ve čtvrtek informovala ruská pobočka britské stanice BBC. Již dříve ruská média psala o podezřele velkém jmění Mišustinovy manželky.

Nový ruský premiér Michail Mišustin Foto: Sergei Karpukhin, Reuters
Sestra ruského premiéra vlastní majetek za miliardu rublů, píše BBC

Majetek premiéra a jeho rodiny přišel na přetřes krátce poté, co tohoto dlouholetého šéfa daňové správy minulý týden nečekaně jmenoval do nejvyšší vládní funkce ruský prezident Vladimir Putin.

Mišustinova sestra Natalija Steninová je podle dokumentů, které BBC získala od nejmenovaného zdroje z ruské daňové správy, majitelkou třech luxusních nemovitostí - bytu a dvou domů v Moskvě - v celkové hodnotě 900 milionů rublů (330 milionů korun). Ve veřejném katastru nemovitostí přitom figuruje pouze jako majitelka jednoho domu s restaurací, kterou do roku 2019 spoluvlastnila.

Podle zdroje BBC premiérova sestra nemá jinou pracovní zkušenost než tu ze státní letecké společnosti Aeroflot z počátku první dekády toho století. Není jasné, zda měla poté jiné zaměstnání, ani jak takto rozsáhlý majetek nabyla.

Řeší i majetek manželky

Pochybnosti vzbuzuje i majetek Mišustinovy manželky Vladleny, na niž před svým příchodem do pozice ředitele daňové správy v roce 2010 převedl svůj majetek. Deník Kommersant uvedl, že za téměř celé desetileté období, kdy stál v čele daňové správy, se manželčino jmění zvýšilo o 789 milionů rublů (289 milionů korun). Není přitom známo, že by sama jakkoliv podnikala.

Ruský nejvyšší soud v roce 2017 umožnil úřadu pro veřejné rejstříky (FSR), aby nezveřejňoval jména majitelů nemovitostí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků