Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Rus už nezabloudí, implantoval si do hrudníku kompas

Daniil Lytkin, šestadvacetiletý programátor z Novosibirska, svým kouskem zaujal na sociálních sítích i otrlé krajany: nechal si implantovat do hrudi kompas, který se rozvibruje, když se muž natočí tváří k severu. „Lišejník už nepotřebuje,” komentují počin znalci, zřejmě zvyklí orientovat se podle této přírodní pomůcky.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Rus už nezabloudí, implantoval si do hrudníku kompas

Lytkin je podle médií prvním Rusem, který něco takového podstoupil. Z dřívějška má i běžný piercing, ale když se dozvěděl o projektu britské společnosti Cyborg Nest, v předstihu si objednal tělní kompas North Sense, a to ještě v době, kdy jej firma teprve vyvíjela. Dostal tak výhodnější zaváděcí cenu - 250 liber (asi 7800 Kč). Následně si čip-kompas nechal tatérem implantovat.

„Když se mě ptají, k čemu potřebuji kompas v hrudi, odpovídám, že je to super," tvrdí Lytkin.

„Mám-li jít více do hloubky, tak to souvisí s ideou transhumanity a kyborgů. Praktický cíl v podobě navigace jsem neměl, ale vždy mě lákala myšlenka rozšířit možnosti svého těla. Člověk je schopen vnímat mizivou část toho, co se děje kolem," vysvětlil podle serveru Newsru.com. ”Předpokládám, že časem přestanu vibrace vnímat a že se to přemění v nějaké nové vnímání směru," dodal.

North Sense. Thnx a lot (!) for the big support we get, save your Limited Edition spot. www.cyborgnest.net

Zveřejnil(a) Cyborg Nest dne 27. květen 2016

Takto vypadá kompas, který si nechal Rus implantovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků