Hlavní obsah
Britský princ Andrew Foto: Toby Melville, Reuters

Princ Andrew hraje mrtvého brouka

Americký ministr spravedlnosti William Barr potvrdil, že britský princ Andrew nebude vydán do USA v souvislosti s vyšetřováním sexuálních zločinů zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina. „Princova účast na vyšetřování není otázkou jeho vydání. Žádáme od něho poskytnutí jistých důkazů,“ upřesnil Barr.

Britský princ Andrew Foto: Toby Melville, Reuters
Princ Andrew hraje mrtvého brouka

Prokuratura už požádala o svědectví syna královny Alžběty II., Epsteinova blízkého přítele. Princovi právníci tvrdí, že Andrew už dříve několikrát spolupráci nabídl.

Americký prokurátor Geoffrey Berman však sdělil, že „princ opakovaně odmítl žádost o rozhovor“ a že čtyři měsíce dává na vědomí, že se výslechu nepodrobí.

„Pokud má vážně zájem podílet se na vyšetřování, má u nás dveře otevřené a očekáváme sdělení, kdy ho můžeme čekat,“ vyzval prince.

Ten obviněn není, ačkoli Virginia Giuffreová (rozená Robertsová) tvrdí, že ji princ donutil ke styku v roce 2001 v Londýně a poté ještě dvakrát.

Šestašedesátiletý Epstein byl zatčen loni v červenci kvůli obviněním, že nutil k prostituci nezletilé dívky. Začátkem srpna se oběsil ve vězeňské cele v New Yorku. Jedna z údajných finančníkových obětí Giuffreová tvrdí, že ji princ Andrew na Epsteinův popud jako náctiletou několikrát donutil k sexu. Andrew obvinění popírá a tvrdí, podobně jako další lidé, se kterými byl Epstein vídán, že o finančníkových sexuálních deliktech nevěděl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků