Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Při útoku nožem v Maastrichtu zemřeli dva lidé

Dva lidé zemřeli a několik dalších bylo zraněno při útoku nožem, k němuž došlo ve čtvrtek v nizozemském Maastrichtu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na policii. Policie uvedla, že nemá důvod se domnívat, že šlo o terorismus.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Při útoku nožem v Maastrichtu zemřeli dva lidé

K události došlo v rezidenční čtvrti v severním Maastrichtu, což je město, které se nachází poblíž hranic s Německem a Belgií.

Mělo jít o útoky na dvou místech vzdálených od sebe několik stovek metrů.

Server The Independent s odvoláním na policii napsal, že k prvnímu incidentu došlo kolem deváté hodiny večer a obětí byl muž zatím neznámé totožnosti, druhý útok se odehrál přibližně o deset minut později a obětí byla žena, u níž také není identita známá.

Při druhém útoku došlo také ke zranění několika lidí, zřejmě tří, kteří byli následně převezeni do nemocnice. V souvislosti s případem byl zadržen jeden člověk.

Podobné útoky budí širší pozornost zejména kvůli teroristickým útokům nožem, k nimž došlo v minulosti. Že by to mohl být i tento případ, si však policie nemyslí.

„Vyšetřování ukázalo, že není důvod se domnívat, že tyto útoky mají teroristické motivy,“ citoval The Independent policejní prohlášení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků