Hlavní obsah
 

Při nehodě kamionu s autobusem zemřelo v Rumunsku 10 lidí

V jihovýchodním Rumunsku se v sobotu v časných ranních hodinách srazil minibus s kamionem. Nehoda si vyžádala deset mrtvých a sedm zraněných. Policie incident prošetřuje.

 
Při nehodě kamionu s autobusem zemřelo v Rumunsku 10 lidí

Nehoda se stala na silnici mezi městy Slobozia a Urziceni v župě Ialomița. V minibusu cestovalo 16 lidí včetně řidiče. Při nehodě zemřeli řidiči obou vozidel a dalších 8 pasažérů minibusu. Informovala o tom agentura Reuters.

„Čtyři ze zraněných zůstávají ve vážném stavu,“ uvedl náměstek rumunského ministerstva zdravotnictví Raed Arafat.

Při nehodě zasahovalo na čtyřicet hasičů, policisté nyní stále vyšetřují příčinu nehody. Jedná se o jednu z nejvážnějších dopravních nehod v zemi za poslední dobu. Rumunsko má přitom nejvyšší úmrtnost na silnicích z celé Evropské Unie. V roce 2018 připadlo na milion obyvatel 96 úmrtí na silnici, v EU zemře průměrně 49 obyvatel na jeden milion.

„Je mi líto obětí. Můžeme říci, že zabíjel nedostatek infrastruktury,“ uvedl rumunský prezident Klaus Iohannis v narážce na špatný stav rumunské infrastruktury. Dvacetimilionové Rumunsko o rozloze přes 238 tisíc kilometrů čtverečních má pouze 800 kilometrů dálnic. Pro srovnání, v Česku je vybudováno 1273 kilometrů dálnic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků