Hlavní obsah
Předseda Evropské rady Donald Tusk Foto: Darrin Zammit Lupi, Reuters

Premiéři na mimořádném summitu posvětili dohodu o brexitu

V belgickém Bruselu v neděli začal mimořádný summit Evropské unie. Premiéři členských zemí Unie na něm potvrdili text dohody mezi zeměmi EU a Velkou Británií. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker při příchodu podotkl, že dohoda je nejlepší možná.

Předseda Evropské rady Donald Tusk Foto: Darrin Zammit Lupi, Reuters
Premiéři na mimořádném summitu posvětili dohodu o brexitu

Summit začal diskusí s šéfem Evropského parlamentu Antoniem Tajanim. Europarlament bude muset s textem smlouvy o brexitu také souhlasit před tím, než jej budou moci země oficiálně schválit.

Po schůzce s Tajanim začalo samotné jednání šéfů států a vlád sedmadvaceti zemí. Před 11. hodinou mohl předseda Evropské rady Donald Tusk oznámit, že premiéři text dohody podpořili.

Následně by se lídři měli setkat s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Její vláda už texty podpořila. Nyní ale musí smlouva projít i britským parlamentem, kde kabinet v této chvíli podporu jistou nemá.

Tusk nedělní mimořádný summit naplánoval jako relativně krátký, závěrečná tisková konference se předpokládá už v poledne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků