Hlavní obsah
Petr Vabroušek loni trať absolvoval dvakrát - jednou sám a jednou jako doprovod svého syna. Oba se zúčastní i letos. Foto: Leona Brázdilová

Policisté zaútočili a osvobodili rukojmí

Policisté ve středu po desáté hodině večer zaútočili na dům v obci Kaplná v okrese Senica na západě Slovenska a zadrželi 29letého narkomana Henricha Masára, který zde přetím držel rukojmí. Později je vyměnil za svou přítelkyni. I tak se bude zodpovídat ze smrti tří lidí. Při zásahu byl střelen do tváře a převezen do nemocnice. Všichni rukojmí jsou v pořádku.

Petr Vabroušek loni trať absolvoval dvakrát - jednou sám a jednou jako doprovod svého syna. Oba se zúčastní i letos. Foto: Leona Brázdilová
Policisté zaútočili a osvobodili rukojmí

Viceprezident policejního sboru Jaroslav Spišiak v televizním rozhovoru řekl, že v domě byly původně čtyři osoby, Masár nejdříve jedno rukojmí propustil. Zbylé tři zadržované osoby vyměnil za svou přítelkyni, ke které se ihned připoutal. "Byl předpoklad, že své přítelkyni, se kterou žil pět let, neublíží," vysvětloval televizi TA3 Spišiak postup zasahujících policistů.

Vyjednavači dvojici následně slíbili dávku drogy, kterou oba užívali. Muže se jim tak podařilo vylákat ke vchodu do domu, kde ho zasáhl odstřelovač do tváře. Pachatelovi střela prošla ústní dutinou.

Policejní komando při zásahu použilo i granát, který násilníka oslepil a dezorientoval, tento moment překvapení policejní specialisté využili a muže zadrželi. Jeho přítelkyně zraněna nebyla.

Zásahu na místě přihlížel i ministr vnitra Vladimír Palko, který poděkoval policistům za skvěle zvládnutou akci.

Dramatu v této západoslovenské obci předcházela automobilová honička s policií. Masár společně s přítelkyní ujížděl ve voze značky Peugeot, jehož řidiče nejdříve zabil. Policie Masára už stíhá pro vraždu dvou starších žen, které měl o život připravit v posledních dnech v okolí slovenských měst Hlohovec a Trnava.

V obci Kaplná se však Masár srazil s náklaďákem, z auta vyskočil a uchýlil se do blízkého domu, jehož obyvatele zajal. Jeho přítelkyně padla do rukou policie.

Dvě vraždy

Viceprezident policejního sboru Jaroslav Spišiak ještě před zásahem vyzýval televize, aby dále o případu neinformovaly, jelikož pachatel "je značně nervozní". Centrum obce bylo v tu chvíli policií neprodyšně uzavřeno.

Masár 9. a 12. července podle policie brutálně ubodal a ubil dvě starší ženy v Hlohovcia v Trnavě. Uloupil menší částku peněz a dva televizní přijímače.

74letou Márii Damanyovou z Trnavy udeřil vrah dřevěnou tyčí do hlavy a následně bodl nožem do krku. 75leté Margitě Šajtlavové z Hlohovce rozbil vrah hlavu několika údery kladivem. Obyvatelé v okolí měli strach, protože vrah byl navzdory zvýšené aktivitě policie stále na svobodě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků