Hlavní obsah

Policie zadržela únosce v Bruselu

Zadržením pachatele skončil v v pátek ráno v Bruselu únos, při němž byly více než 24 hodin rukojmím dvě ženy. Zásah policejního komanda se obešel bez zranění, informovala agentura AFP bez dalších podrobností.

Policie zadržela únosce v Bruselu

Již ve čtvrtek belgická policie oznámila, že únos souvisí s rodinnými rozepřemi. Hlavním aktérem byl vězeň, který se nevrátil z propustky do cely, ale vnikl násilím do bytu své někdejší tchýně, která dostala do péče jeho dvě malé děti.

Drama začalo už ve středu, kdy únosce ozbrojený pistolí a granátem nastolil požadavky. Jejich podobu ale policie odmítla zveřejnit.

Při bezpečnostní operaci, která začala ve čtvrtek, policie uzavřela celou oblast v blízkosti bruselského Velkého náměstí a hlavního nádraží a na domech kolem budovy s únoscem rozmístila odstřelovače.

Ve čtvrtek večer novináře zahlédli v okně bytu, jak drží pod krkem jednu ze zadržovaných žen. Pak zazněl výstřel, který šel naštěstí do vzduchu.

Agentura AFP identifikovala únosce jako sedmatřicetiletého Farída Bamuhammada, Francouze alžírského původu, kterého v roce 1997 belgický soud poslal za zabití na 13 let za mříže. O dva roky později byl ale Bamuhammad propuštěn a vypovězen ze země.

V lednu 2002 byl Bamuhammad odsouzen k dalšímu pětiletému trestu, a to kvůli únosu člena rodiny své někdejší ženy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků