Hlavní obsah

Pokus o transport těla českého alpinisty ze sopky nevyšel

Pokus o evakuaci těla českého horolezce z úpatí sopky Ključevskaja na Kamčatce, který tam zahynul při výstupu 4. srpna, musel být ve středu kvůli nepříznivému počasí přerušen. Oznámila to v noci na čtvrtek agentura ITAR-TASS s odvoláním na velitele regionální záchranářské služby Nikolaje Timošenka.

Pokus o transport těla českého alpinisty ze sopky nevyšel

Timošenko agenturu informoval, že se záchranáři ve středu pokusili vystoupit na sopku k místu, kde tělo českého turisty leží, ale ve výšce asi 2500 metrů se dostali do silné sněhové bouře, a proto celá akce musela být přerušena.

Bylo rozhodnuto, že další pokus bude učiněn až poté, co se počasí zlepší.

Vulkán se probudil a otřásá se

Tělo 44letého českého alpinisty leží na úpatí sopky Ključevskaja ve výšce 4300 metrů. Záchranáři by ho nyní chtěli snést do výšky 3300 metrů, kam by při letním počasí již mohl přiletěl vrtulník. Čech zahynul ve výšce 4300 metrů, kde ho zasáhl do hlavy kámen vyvržený zřejmě z jícnu sopky. Svému zranění za několik hodin podlehl.

Ruští odborníci upozorňují, že vulkán Ključevskaja je v současnosti velmi nebezpečný. Projevuje se u něj zvýšená sopeční činnost, což vyvolává řadu lokálních zemětřesení, při nichž jsou možné laviny i pády kamenů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků