Hlavní obsah

Po SR koluje seznam hotelů oblíbených mafiány

Seznam hotelů a restaurací, které údajně navštěvují členové podsvětí, se v těchto dnech dostal na Slovensku na veřejnost. Podle televize Markíza obsahuje 23 známých bratislavských hotelů, barů, hospod a restaurací. Zahrnuje také jména lidí podezřelých z příslušnosti k podsvětí, kteří patří mezi pravidelné hosty těchto podniků.

Po SR koluje seznam hotelů oblíbených mafiány

"U každého podniku je poznámka: mladiství, drogy, cizinci, podsvětí. Policie potvrdila, že seznam vlastní, protože ze zákona může shromažďovat informace podobného charakteru," uvedla Markíza.

Mluvčí bratislavské policie Silvia Miháliková v tom nevidí nic zvláštního. "Seznam není dokument utajovaného charakteru," řekla.

Šéf úřadu pro ochranu ústavních činitelů Ján Packa po přečtení dokumentu dokonce přiznal, že do některých z podniků běžně vodí zahraniční delegace.

"Z našeho hlediska jsou bezpečné," podotkl. Šéf ochranky vysvětlil, že před příchodem chráněných osob policie objekt prověří a zkontroluje.

"Upozorníme přítomné, že probíhá bezpečnostní akce policie, a to lidé s pochybnou pověstí nikdy neriskují a podnik opustí," dodal Packa.

Před časem se na Slovensku objevily na veřejnosti seznamy údajných mafiánů. "Nechápu, kdo tyto seznamy rozšiřuje. Vždyť je to trestný čin," reagoval na seznamy šéf bezpečnostního výboru parlamentu Vladimír Polka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků