Hlavní obsah

Po atentátu dvou sebevrahů zachvátilo Karáčí násilí

Nejvražednější atentát za posledních několik let zažilo v úterý pákistánské Karáčí. Útok dvou sebevrahů si vyžádal nejméně 57 mrtvých. Už v noci rozzuření sunnité zapálili řadu aut, obchodů i benzínovou pumpu. Ve středu hořely v ulicích barikády z pneumatik. Policie vyzývá v den pohřbu obětí ke klidu.

Po atentátu dvou sebevrahů zachvátilo Karáčí násilí

Vyšetřovatelé dosud nezjistili, kdo má útok na svědomí. "Vyšetřujeme, kdo je za útokem, ale zatím nemáme žádné potvrzené informace," sdělil Rauf Sádikí, ministr vnitra provincie Sindh.

Policie nenašla žádný kráter, jen dvě bezhlavá těla, což je typické pro útoky sebevrahů. "Byl to velmi dobře naplánovaný a koordinovaný útok. Vypadá to, že útočníci byli dobře vycvičeni," uvedl mluvčí vlády státu Sindh Saláhuddín Haidar.

Atentátníci nálože odpálili v městském parku Ništar, kde se modlily u příležitosti svátku narození proroka Mohameda tisíce sunnitů. Atentátníci se dostali až k tribuně, kde duchovní předříkávali modlitby. Mezi oběťmi jsou nejvyšší představitelé pákistánských sunnitů. [celá zpráva]

"Výbuch otřásl zemí. Bylo to jako peklo," sdělil 70letý Mohammad Ehtesham, který se účastnil oslav pořádaných sunnitskou organizací.

Ve státě Sindh byl okamžitě vyhlášen třídenní smutek. Policie vyzývá ke klidu, protože se bojí odvety ze strany sunnitů a rozpoutání dalšího řetězce sektářského násilí mezi majoritními sunnity a menšinovými šíity.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků