Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Gregorio Borgia, ČTK/AP

Papežský křest v Sixtinské kapli provázelo kojení a málo řečí

Papež František v neděli ve vatikánské Sixtinské kapli pokřtil 32 novorozeňat. Jejich matky přitom vyzval, aby v případě potřeby děti během obřadu bez okolků kojily. Na rozdíl od svých předchůdců, kteří při podobných příležitostech pronášeli dlouhé projevy plné teologických úvah, promluvil František krátce, srdečně a improvizovaně.

Ilustrační foto. Foto: Gregorio Borgia, ČTK/AP
Papežský křest v Sixtinské kapli provázelo kojení a málo řečí

"Křest doprovodí zpěv chóru, ale tím nejkrásnějším chórem je křik vašich dětí," řekla hlava římskokatolické církve překvapeným matkám. "Některé děti křičí proto, že se v kapli necítí dobře, jiné třeba mají hlad. Je-li tomu tak, nakrmte je, nemusíte se dvakrát rozmýšlet," dodal papež.

František už minulý měsíc v rozhovoru s novináři prohlásil, že matky by při jeho kázáních neměly váhat a měly by nakojit své děti, jsou-li hladové. Nedělní křest je podle agentury Reuters dalším z projevů nového stylu, který ve Vatikánu po zvolení nového papeže zavládl.

Po městě jezdí Fordem

František se už zřekl přepychových apartmánů v Apoštolském paláci a žije v menším vatikánském bytě. Okázalé rezidence využívá František jen k vítání zahraničních návštěv a k projevům k davům věřících na Svatopetrském náměstí. Po městě nejezdí v obrněném papamobilu, ale v běžném automobilu značky Ford. Není výjimkou, že sedí na předním sedadle vedle řidiče.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků