Hlavní obsah
Těžce zranění v Mogadišu. Foto: Farah Abdi Warsameh, ČTK/AP

Ozbrojenci zaútočili na hotel v Mogadišu, nejméně 23 mrtvých

V somálské metropoli Mogadišu v sobotu zaútočili ozbrojenci na hotel, který leží nedaleko prezidentského paláce a je často využíván politiky. Při útoku zahynulo nejméně 23 lidí a přes 30 dalších bylo zraněno, informovala agentura AP. Na jiném místě ve městě vybuchla podle policie bomba. K útoku na hotel se přihlásilo islamistické hnutí Šabáb. Podle agentury AP stále pokračují přestřelky mezi bezpečnostními silami a útočníky, kteří pronikli do hotelu.

Těžce zranění v Mogadišu. Foto: Farah Abdi Warsameh, ČTK/AP
Ozbrojenci zaútočili na hotel v Mogadišu, nejméně 23 mrtvých

U vchodu do hotelu v Mogadišu se nejprve odpálil sebevražedný atentátník a poté do něj vtrhli ozbrojenci. Mezi oběťmi je podle šéfa místní policie i policejní důstojník a bývalý člen parlamentu.

Podle agentury AP jde o rušný hotel, který mají v oblibě poslanci, policie i civilisté. Podle svědka, jehož citovala agentura Reuters, byla na místě slyšet silná exploze a vidět hustý dým. Na místě jsou sanitky.

Druhá bomba umístěná v autě explodovala v Mogadišu poblíž bývalé budovy parlamentu, a to krátce po útoku na hotel.

„Naším cílem byli ministři a představitelé bezpečnostních sil, kteří se nacházeli v hotelu. Bojujeme uvnitř hotelu,” řekl agentuře Reuters mluvčí vojenských operací hnutí Šabáb. Hotel podle něj patří somálskému ministrovi vnitřní bezpečnosti.

Islamistické hnutí Šabáb stojí často za útoky v Somálsku. Před dvěma týdny zahynulo při explozi dodávky naplněné výbušninami před hotelem Safari v Mogadišu na 358 lidí. [celá zpráva] K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, vláda ale podezírá islamisty z hnutí Šabáb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků