Hlavní obsah
Oslava 90. narozenin v DPS Pilníkov Foto: Jaroslav Blažek

Odměna za Usámu vzroste na 50 miliónů

Americká Sněmovna reprezentantů ve čtvrtek schválila navýšení odměny za dopadení šéfa teroristické sítě al-Kajdá Usámy bin Ládina na dvojnásobnou sumu - 50 miliónů dolarů (1,35 mld. Kč). Hlasování bylo jednomyslné, když je podpořilo všech 414 přítomných zákonodárců.

Oslava 90. narozenin v DPS Pilníkov Foto: Jaroslav Blažek
Odměna za Usámu vzroste na 50 miliónů

Nyní se předlohou bude zabývat také Senát. Podle náměstka ministra obrany Paula Wolfowitze by dopadení bin Ládina bylo "úžasné", ale zničení jeho teroristické sítě by to prý neznamenalo. "Bylo by skvělé ho dopadnout, ale kdo se domnívá, že by to znamenalo konec al-Kajdá a konec teroristických sítí, ten nechápe způsob jejich práce," řekl Wolfowitz stanici PBS.

Teroristé podle jeho slov operují decentralizovaně, a také proto jsou schopni akcí, jako byly atentáty v Madridu. "Těch lidí není mnoho a nepotřebují podporu z Afghánistánu. Je zapotřebí je pochytat jednoho po druhém," dodal Wolfowitz. Dopadení muže číslo dvě al-Kajdá Ajmana Zaváhrího by Wolfowitz považoval za velký úspěch. "Je to dvojka al-Kajdá..., ale Američané jsou někdy posedlí zázračným řešením," prohlásil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků