Hlavní obsah

Obležený Brit chce zabít hodně policistů

Úkol zabít co nejvíc policistů dal prý boží hlas ozbrojenci, který je již 12 dní obležen policií v Londýně. V úterý to sdělil vyjednavač, který s Eli Hallem krátce navázal kontakt. Nejdelší obléhání v novodobých dějinách Británie přišlo daňové poplatníky už na půl miliónu liber (přes 23 mil. Kč).

Obležený Brit chce zabít hodně policistů

Incident obnovil volání po přísnějších trestech za nezákonné držení zbraní. Policii se podařilo ozbrojence zabavit a umožnit útěk jedinému rukojmí, které zadržoval, ale patová situace vzhledem k agresivitě ozbrojence přetrvává. Britský ministr vnitra David Blunkett v pondělí předložil návrh nového zákona, v němž bude požadovat minimálně pětileté vězení za nelegální držení zbraně. Usvědčení držitelé zbraní si dosud odpykávali v průměru jen 18měsíční trest. Ačkoli Bunkett prohlásil, že zákon chystal již delší dobu, urychleným oznámením reagoval na rostoucí vlnu zločinnosti s použitím palných zbraní, kterou názorně dokreslila novoroční vražda dvou dívek v Birminghamu samopalem. Sestřenice Latisha Shakespearová a Charlene Ellisová se staly oběťmi přestřelky drogových gangů, ačkoli k nim nepatřily.

Dvacet zastřelených denně

Podle nejnovějších statistik, které by měly být zveřejněny tento týden, vzrostl loni počet zločinů spáchaných v Británii střelnými zbraněmi o pětinu na devět tisíc. To je více než dvacet trestných činů s palnou zbraní denně.

Ještě loni v říjnu vynesl právě v Birminghamu britský soud nad českým pilotem, který nesl na palubu svého letadla pistoli, trest čtyřtýdenního vězení. Odvolací soud rozsudek po dvou dnech zrušil a pilota propustil. Podle Blunkettových záměrů by příště už se shovívavostí počítat nemohl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků