Hlavní obsah
Libyjci sledují požár amerického konzulátu po útoku z 11. září 2012. Foto: Esam Al-Fetori , Reuters

Obama nařídil zvýšit stupeň bezpečnosti kvůli výročí 11. září

Administrativa amerického prezidenta Baracka Obamy nařídila zvýšit zabezpečení amerických zařízení v zahraničí, aby zabránila možným ozbrojeným akcím v souvislosti se středečním 12. výročím teroristických útoků na USA. V úterý to oznámil Bílý dům.

Libyjci sledují požár amerického konzulátu po útoku z 11. září 2012. Foto: Esam Al-Fetori , Reuters
Obama nařídil zvýšit stupeň bezpečnosti kvůli výročí 11. září

Bílý dům připomenul přitom loňský útok na americké zastoupení v Libyi, při kterém zahynul americký velvyslanec a tři další američtí vládní zaměstnanci.

„Prezidentův národně bezpečnostní tým podniká opatření, aby zabránil útokům souvisejícím s 9/11 a zajistil ochranu amerických občanů a zařízení v zahraničí,” uvedl podle agentury Reuters Bílý dům v prohlášení.

Při útoku na americký konzulát v libyjském Benghází byli 11. září minulého roku zabiti čtyři Američané. Pozdější vyšetřování ukázalo, že útok měli na svědomí islámští radikálové. Bílý dům tehdy původně sdělil, že incident byl vyústěním protizápadních protestů v zemi. Později uvedl, že v době zveřejnění tohoto závěru neměl úplné informace.

Americký velvyslanec v Libyi Chris Stevens zahynul v den, kdy si Spojené státy připomínají teroristické útoky ze září 2001 na Světové obchodní centrum v New Yorku, Pentagon ve Washingtonu a na útok v Pensylvánii. Zahynulo při nich 2977 obětí a 19 únosců. Z toho přes 260 lidí zemřelo v letadlech, kterými tehdy teroristé útoky uskutečnili.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků