Hlavní obsah
Záběr z videa islamistů Boko Haram, na němž mají být unesené školačky (archivní snímek). Foto: AP

Nigerijští teroristé z Boko Haram propustili desítky unesených školaček

Nigérijská teroristická skupina Boko Haram propustila až pět desítek školaček unesených před třemi lety. Informovaly tom v sobotu agentury Reuters a AFP s odvoláním na nigerijské bezpečnostní a vládní zdroje. V zajetí stále zůstává více než stovka dívek, které islámští radikálové unesli ze školy ve městě Chibok na severu země.

Záběr z videa islamistů Boko Haram, na němž mají být unesené školačky (archivní snímek). Foto: AP
Nigerijští teroristé z Boko Haram propustili desítky unesených školaček

Přesný počet propuštěných je zatím nejasný. Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj uvedl, že jde o 82 školaček, vládní mluvčí však hovořil o nejvýše 50 dívkách.

Islamisté unesli více než 270 školaček v dubnu 2014 a vláda s nimi dlouhodobě vyjednává o jejich propuštění. Dosud největší skupinou, kterou únosci pustili na svobodu, bylo 21 dívek loni v říjnu.

Únos studentek ze školy v Chiboku ve státě Borno je nejznámějším případem násilností páchaných Boko Haram. V rukou této skupiny jsou stovky dalších unesených dospělých i dětí, o jejichž osud se podle kritiků nigerijské vlády nikdo nestará. Dětský fond OSN UNICEF poukázal na to, že Boko Haram unesené děti využívá k sebevražedným útokům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků