Hlavní obsah
Karel IV., Eliška Pomořanská, pážata, zbrojnoši a další učinkující. Foto: Jan Kaše

Nezodpovědný otec se musí písemně omlouvat mrtvému synovi

Soudce v minnesotském městě Willmar v úterý uzavřel případ 25letého Tylera Bratsche, jenž při surfování na internetu zapomněl, že koupe 13měsíčního syna Logana. Dítě při téměř tříhodinovém pobytu ve vaničce vdechlo vodu a po převozu do nemocnice zemřelo. Bratsche za svou „zapomnětlivost” půjde na jeden rok do vězení, navíc musí napsat několik omluvných dopisů a zaplatit pokutu.

Karel IV., Eliška Pomořanská, pážata, zbrojnoši a další učinkující. Foto: Jan Kaše
Nezodpovědný otec se musí písemně omlouvat mrtvému synovi

Bratsch se rozhodl vykoupat syna v půl druhé odpoledne. Vložil Logana do vaničky naplněné vodou a následně usedl k počítači, kde začal na internetu procházet pornografické a hudební stránky a odepisovat na e-maily. Na dítě si vzpomněl až za deset minut půl čtvrté.

Otec se bude každoročně omlouvat

Soudce Don Spilset nařídil nezodpovědnému otci vedle pobytu ve vězení i jednou za rok v den výročí smrti syna napsat zemřelému Loganovi omluvný dopis. Osobní pokání bude probíhat celkem pět let. Další dopis musí Bratsch napsat zdravotnickému personálu zasahujícímu na místě neštěstí. V případě, že se rozhodne mít ještě v budoucnu dítě, musí předtím navštěvovat přípravné rodičovské kurzy. Soud Bratschovi vyměřil také pokutu ve výši 1,2 tisíce dolarů (asi 36 tisíc Kč) a nařídil mu odpracovat tisíc hodin při veřejně prospěšných pracích. Za nezodpovědného otce se přimluvila jeho manželka Roberta, která u soudu tvrdila, že muž byl ztrátou syna potrestán dostatečně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků