Hlavní obsah
Písničkáři Markéta Irglová a Glen Hansard Foto: Petr Hloušek, Právo

Na koncertě Hansarda a Irglové spáchal fanoušek sebevraždu

Na čtvrtečním koncertě Glena Hansarda a Markéty Irglové v kalifornské Saratoze spáchal jeden z návštěvníků sebevraždu skokem ze střechy. Muž dopadl na pódium těsně u Hansarda, uvedl zpravodajský server mercurynews.com. S irským hudebníkem Hansardem získala česká zpěvačka a pianistka Markéta Irglová za nahrávku Falling Slowly v roce 2008 Oscara za nejlepší filmovou píseň roku.

Písničkáři Markéta Irglová a Glen Hansard Foto: Petr Hloušek, Právo
Na koncertě Hansarda a Irglové spáchal fanoušek sebevraždu

Muž byl na koncertě s kamarádem, během koncertu ale opustil publikum a vylezl na střechu budovy u pódia. Skočil v momentě, kdy Hansard skončil píseň a vtipkoval s davem.

Jeden z návštěvníků Kyle Rivers, který na koncert přišel se svou ženou, se nejdříve domníval, že skok je součástí představení. "Bylo to velmi traumatické," dodal.

Svědkové vypověděli, že Hansard odložil kytaru a přistoupil k tělu. Přítomní lékaři se muže neúspěšně snažili hodinu zachránit.

Neštěstí se událo ve vinařství Mountain Winery, kde se pravidelně pořádají koncerty. Hansard s Irglovou zde hráli v rámci společného hudebního projektu The Swell Season.

Dvojice spolupracuje od roku 2003, v roce 2006 společně nahráli album The Swell Season pojmenované podle knihy Hansardova oblíbeného spisovatele Josefa Škvoreckého. Ve stejném roce se oba hudebníci podíleli na nízkorozpočtovém filmu Once, který se stal hitem po celém světě. Hansard s Irglovou napsali nejen soundtrack, ale ve snímku hráli i hlavní role. V únoru 2008 získali za píseň Falling Slowly Oscara v kategorii nejlepší původní píseň. Několik let tvořili pár i v soukromí, po rozchodu dál profesně spolupracují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků