Hlavní obsah

Muž se doznal k pašování Čechů do USA

Pavel Preus (39) se v úterý u soudu v americkém městě Fort Lauderdale přiznal k pašování stovky nelegálních zaměstnanců z východní Evropy do Spojených států. Mezi tzv. černými dušemi pracujícími převážně v zemědělství na Floridě převažovali Češi, Poláci, Maďaři a Slováci. Hrozí mu až 20 let vězení.

Muž se doznal k pašování Čechů do USA

Preus žijící v Pompano Beach přišel do USA z Polska. Na americkém území se následně zapojil do šestičlenného spolku, který obstarával farmářům levnou pracovní sílu. Zaměstnavatelé se údajně domnívali, že všichni lidé najímaní zejména na sezónní práce mají k životu v zemi povolení.  

Státní žalobce uvádí, že gang propašoval do USA víc než 550 osob. Tamní úřady tak připravil o milióny dolarů na daních.[celá zpráva]

Preus vinu doznal jako první v pořadí. Vedle pašování lidí je viněn rovněž z praní špinavých peněz, porušení imigračních zákonů a podvodu. Bude-li uznán vinným ve všech bodech, hrozí mu až 20 let vězení. Přelíčení s jeho pěti kolegy jsou naplánována na začátek příštího týdne u soudu v Fort Lauderdale.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků