Hlavní obsah
Depo lokomotiv před štolou Foto: Jana Bečková

Možnost odchodu ANO z Dzurindovy vlády zůstala otevřená

Ani úterní čtyřhodinové jednání koaliční rady nevyřešilo spor, kvůli kterému chce Aliance nového občana (ANO) vystoupit z vládní koalice. ANO ztratila důvěru ke koaličním partnerům, protože její předseda Pavol Rusko byl údajně odposloucháván a kriminálka prošetřovala jeho údajné setkání s mafiánem Mikulášem Černákem ve Vysokých Tatrách.

Depo lokomotiv před štolou Foto: Jana Bečková
Možnost odchodu ANO z Dzurindovy vlády zůstala otevřená

Koaliční rada bude v jednání pokračovat příští úterý.

ANO na zasedání koaliční rady nevznesla žádné personální požadavky, i když předem avizovala, že bude požadovat přístup ke kontrole Slovenské informační služby (SIS) a ministerstva vnitra. Rusko však žádal od svých koaličních partnerů garance, že se podobný případ už nebude opakovat. SIS i ministerstvo vnitra kontroluje Křesťanskodemokratické hnutí (KDH).

SIS i policie odposlech popřely

Vedení SIS se od odposlouchávání Ruskova telefonu distancovalo. Její ředitel Vladimír Mitro na tajném jednání parlamentního výboru pro kontrolu tajné služby tuto možnost kategoricky odmítl. Odposlouchávání popřela také policie.

Předseda KDH Pavol Hrušovský vyslovil přesvědčení, že koaliční strany se nakonec dohodnou a koalice bude pokračovat. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků