Hlavní obsah
Dělnící odstraňují křesla maďarského parlamentu Foto: MTI

Maďarsko výrazně sníží počet poslanců

V příštím volebním období klesne počet poslanců maďarského parlamentu ze současných 386 na 199. Dělníci začali v těchto dnech v budově na břehu Dunaje odstraňovat přebytečná křesla poslanců.

Dělnící odstraňují křesla maďarského parlamentu Foto: MTI
Maďarsko výrazně sníží počet poslanců

Parlamentní volby se v zemi konají letos v dubnu. Prezident János Áder zatím přesný termín neoznámil, ale podle maďarských médií je pravděpodobné, že se volby budou konat 6. dubna.

Jednací sál maďarského parlamentu prochází v těchto dnech celkovou úpravou, protože poslanecké lavice je potřebné rozmontovat a odstranit přebytečná křesla.

Budova maďarského parlamentu

Foto: Ivan Vilček, Právo

Do prvního setkání nových poslanců je potřeba rovněž odmontovat z přebytečných míst hlasovací zařízení.

Novinkou letošních parlamentních voleb v Maďarsku bude také fakt, že hlasovací právo dostalo téměř sto tisíc Maďarů žijících za hranicemi, kteří disponují maďarským občanstvím.

Doposud bylo hlasovací právo podmíněno trvalým pobytem na území Maďarska. Největší zájem o maďarské občanství a hlasovací právo projevili Maďaři žijící v Rumunsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků