Hlavní obsah

Krejčíř už se nemusí hlásit jihoafrické policii

Radovan Krejčíř se již nemusí hlásit na jihoafrické policii. Rozhodl o tom soud v Johannesburgu, který o uprchlém podnikateli v pondělí jednal přesto, že jednání původně odložil. Oznámila to mluvčí českého ministerstva spravedlnosti Zuzana Kuncová, podle níž bude soud znovu o Krejčířovi jednat 31. října.

Krejčíř už se nemusí hlásit jihoafrické policii

Soud podle Kuncové zrušil podmínku kauce, takže Krejčíř se již nemusí hlásit jednou za týden na policejní stanici.

Soud jednal o Krejčířovi na žádost obhajoby, uvedla mluvčí s tím, že Česká republika nadále usiluje o Krejčířovo vydání. Obhajoba v pondělí předala prohlášení, které soud nijak nekomentoval a rozhodl o zrušení podmínky kauce.

Podnikatelův půlrok v Africe

Krejčíř byl v JAR zatčen na českou žádost 21. dubna při pokusu o vstup do země na falešný pas.

V Česku je Krejčíř, který se stal občanem Seychelské republiky, obviněn z podvodů a další rozsáhlé majetkové i násilné trestné činnosti, včetně přípravy vraždy. České policii utekl při domovní prohlídce v červnu 2005.

V červnu se Krejčíř poprvé dostal z jihoafrické vazby na svobodu, a to kvůli nedorozumění ohledně lhůty pro dodání podkladů k extradiční žádosti.

Johannesburský soud na něj však vydal nový zatykač a Krejčíř se pak nechal zatknout. Nakonec byl ale stejně z vězení propuštěn na kauci v přepočtu ve výši tří miliónů korun.

V polovině září mu soud poprvé zmírnil podmínky kauce, takže se již nemusel policii hlásit dvakrát, ale jen jednou týdně. Stejně tak dostal svolení se pohybovat po celé Jihoafrické republice a ne jen po centrální provincii Gauteng kolem Johannesburgu, jak tomu bylo do té doby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků