Hlavní obsah

Kanadská policie řeší záhadné úmrtí miliardáře a jeho ženy

Kanadská policie vyšetřuje podezřelé úmrtí miliardáře a filantropa Barryho Shermana a jeho ženy Honey. Podle agentury Reuters byli oba v pátek nalezeni mrtví ve svém domě v Torontu. Pětasedmdesátiletý Sherman byl zakladatelem farmaceutické společnosti Apotex a podle časopisu Forbes bylo jeho čisté jmění asi 3,2 miliardy dolarů (zhruba 70 miliard korun).

Kanadská policie řeší záhadné úmrtí miliardáře a jeho ženy

„Okolnosti jejich úmrtí vypadají podezřele,” uvedl policejní konstábl David Hopkinson. Detektivové později sdělili novinářům, že neobjevili žádné známky násilného vniknutí do domu.

Manželé dům nedávno nabídli k prodeji za téměř sedm miliónů kanadských dolarů (119 miliónů Kč). Jejich těla objevil v suterénu realitní agent, když dům připravoval na prohlídky potenciálních kupců, uvedl kanadský deník The Globe and Mail s odvoláním na příbuzného.

Manželé byli nalezeni mrtví ve svém domě v kanadském Torontu.

Foto: Reuters

Sherman založil společnost Apotex v roce 1974. V roce 2012 odstoupil z funkce generálního ředitele, zůstal však výkonným předsedou podniku. Firma Apotex zaměstnává kolem 11 000 lidí a je sedmým největším výrobcem generických léků na světě. Společnost působí ve více než 45 zemích, včetně Spojených států.

Vyšetřovatelé na místě záhadného úmrtí manželů Shermanových v kanadském Torontu

Foto: Chris Helgren, Reuters

Manželé byli známí svou dobročinností a věnovali milióny dolarů na nemocnice, školy či židovské organizace. Starosta Toronta John Tory uvedl, že ho zpráva o úmrtí manželů „šokovala a naplnila žalem”. Upozornil, že manželé městu poskytovali štědré příspěvky. „Doufám, že vyšetřování poskytne odpovědi nám všem, kteří truchlíme nad touto obrovskou ztrátou,” prohlásil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků