Hlavní obsah
 

Kamera zachytila pád pákistánského airbusu do města

Bezpečnostní kamera v Karáčí zachytila okamžik pádu letadla pákistánských aerolinek, které se v pátek zřítilo do obydlené části města. Na záběrech je vidět, jak stroj klesá dolů mezi domy a pak exploduje. Neštěstí si vyžádalo 97 obětí, dva lidé havárii přežili.

 
Kamera zachytila pád pákistánského airbusu do města

Airbus pákistánské společnosti PIA odstartoval z Láhauru a po necelých dvou hodinách měl být v Karáčí. Krátce před přistáním se však zřítil na hustě obydlenou část města. Jeho pád zachytila kamera na střeše jednoho z domů.

„Byli jsme doma. Slyšeli jsme hlasitý výbuch a ucítili zápach, jako když se něco pálí. Když jsem vylezla na střechu, uviděla jsem mraky kouře,“ popsala majitelka videozáznamu Rida Fatimaová.

Na palubě bylo podle pákistánského úřadu pro civilní letectví 91 cestujících a osm členů posádky. Několik sekund před přistáním podle letového záznamu zveřejněném na respektovaném webu liveatc.net pilot sdělil řízení letového provozu, že přišel o oba motory.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Trosky zříceného letounu v Karáčí

Video: Reuters

Následně byly pro přistání připraveny obě ranveje. Vzápětí už ale pilot pouze křičel "Mayday! Mayday! Mayday!" a komunikace z letadla utichla. Agentuře Reuters se nicméně pravost nahrávky nepodařilo ověřit.

K neštěstí došlo jen pár dnů poté, co byl v Pákistánu obnoven letový provoz, který byl přerušen kvůli koronavirové pandemii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků