Hlavní obsah
Foto: Ája Dvořáčková

Jackson přiznal, že si kupoval mlčení

Zpěvák Michael Jackson (46) poprvé veřejně přiznal, že si kupoval mlčení lidí, kteří ho chtěli obvinit z pohlavního zneužívání dětí. Stalo se tak několik hodin předtím, než televize NBC uvedla, že v roce 1990 vyplatil rodině jednoho svého zaměstnance za to, že se otec neobrátí na justici. Jackson současně uvedl, že by nikdy neublížil dítěti.

Foto: Ája Dvořáčková
Jackson přiznal, že si kupoval mlčení

"Tito lidé chtěli kořistit z toho, že se starám o děti, vyhrožovali mi, že zničí všechno, v co věřím a co dělám. Byl jsem zranitelným cílem pro každého, kdo chtěl peníze".

Z obav o svou rodinu zpěvák souhlasil s mimosoudním vyrovnáním. Neupřesnil však, čím mu otec chlapce hrozil.

V pořadu NBC Jim Thomas, někdejší policejní šéf okresu Santa Barbara, potvrdil, že Jackson v roce 1993 vyplatil jinému chlapci, tehdy dvanáctiletému, stejnou částku za to, že nebude žalován. Jeho otec pracoval na zpěvákově ranči Neverland.

"Prošetřovali jsme tehdy případy osmi až deseti chlapců, kteří strávili jistý čas v Jacksonově ložnici. Buď řekli, že se nic nestalo, anebo odmítli vypovídat," uvedl dále Thomas.

Soudní proces se zpěvákem by měl začít počátkem příštího roku. Desetibodová obžaloba Jacksona viní, že na Neverlandu opakovaně sexuálně zneužil nezletilého Thomase Masereaua, podával mu alkohol. Dále je obviněn ze spiknutí a přípravy únosu. Obvinění se většinou opírají o dřívější výpovědi chlapcovy matky. Zpěvák již dříve veškerá obvinění odmítl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků