Hlavní obsah

Izraelská armáda trestala za nedělní atentát

V odpovědi na nedělní atentát v Tel Avivu, který má nejméně 22 obětí včetně obou útočníků, vybombardovala izraelská armáda v noci na pondělí tovární objekty v centru palestinského města Gaza. Izraelští vojáci vtrhli také do uprchlického tábora v Rafáhu v pásmu Gazy, kde vybombardovali dům aktivisty Islámského džihádu hledaného v souvislosti s protiizraelskými útoky.

Izraelská armáda trestala za nedělní atentát

Při operaci v Rafáhu bylo sedm Palestinců zraněno, uvedly palestinské lékařské zdroje. Podle palestinských bezpečnostních zdrojů pronikly do uprchlického tábora desítky izraelských obrněných vozů za podpory vrtulníků. Podle agentury AFP se ale jednalo o rutinní akci ze strany Izraele, jež neměla být odvetou za nedělní útok. Zásah ve městě Gaza byl zaměřen na továrny vyrábějící zbraně včetně minometů a raket. Palestinští představitelé však uvedli, že továrny sloužily k výrobě součástek pro automobily. V odpovědi na nedělní se izraelský kabinet také rozhodl zabránit vysokým palestinským představitelům v účasti na brzkých rozhovorech v Londýně, kde by měla být projednávána reforma palestinské samosprávy. Informoval o tom blízký spolupracovník premiéra Ariela Šarona.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků