Hlavní obsah
V Libyi vládne chaos. Foto: Reuters

Islamisté unesli v Libyi 20 egyptských křesťanů

Islamisté unesli v uplynulých dnech v Libyi 20 egyptských křesťanů. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zdroj blízký egyptské vládě. Třináct věřících bylo napadeno v sobotu v pobřežním městě Syrta, zbytek pak v předchozích dnech. Za únosem stojí islamistické milice Ansar aš-Šaría napojené na teroristickou síť Al-Káida.

V Libyi vládne chaos. Foto: Reuters
Islamisté unesli v Libyi 20 egyptských křesťanů

Přesná identita unesených osob nebyla známá. Jasné bylo jen to, že jde o koptské křesťany. V Libyi pracují tisíce Egypťanů, zejména ve stavebnictví. Několik z nich přišlo v uplynulých letech o život. Letos v únoru byla například u druhého největšího libyjského města Benghází nalezena mrtvá těla sedmi egyptských křesťanů, kteří byli zastřeleni.

Před týdnem policie objevila v Syrtě zabitý koptský pár. Jejich třináctiletou dceru, která byla unesena, našli mrtvou o něco později. Podle jednoho z místních představitelů šlo o útok z náboženských důvodů, protože z domu obětí nezmizely ani peníze ani šperky.

Syrta, která leží asi 500 kilometrů východně od Tripolisu, je v rukou islamistických milic včetně hnutí Ansar aš-Šaría. V Libyi vládne chaos rozpoutaný skupinami, které se v roce 2011 podílely na svržení diktátora Muammara Kaddáfího. Ty odmítají složit zbraně a bojují mezi sebou i proti armádě o území, která po revoluci ovládly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků